• PSPal

Zagraj w Palanta w Gdańsku // Otwarte zajęcia!

Trójmiasto! #palantpowraca w Gdańsku! :)

Zapraszamy wszystkich do wspólnej gry w Palanta! Możecie sport ten kojarzyć ze szkoły, możecie w ogóle nie znać zasad! Wszystkiego nauczymy od samego początku. Najważniejsza jest dobra zabawa oraz odkrycie nowych talentów do wielopokoleniowej drużyny PSPal Trójmiasto!

Spróbuj swoich sił w polskim sporcie, czyli w Palancie! Gra ta ma ponad 400 lat tradycji i była najpopularniejszym sportem przed wojną! Jeżeli kojarzysz ja z grą Baseball to bardzo dobrze, ponieważ wg Normana Daviesa amerykański sport wziął się od Palanta!

https://www.facebook.com/events/1055346228157594/

## ZAGRAJ W PALANTA ##

W okresie jesienno - zimowym gramy na ogrzewanej hali. Wynajem obiektu jest odpłatny i rozliczany w systemie miesięcznym. Dlatego zachęcamy do regularnego udziału w treningach – opłata miesięczna, w zależności od ilości uczestników, nie powinna przekraczać kilkudziesięciu zł za miesiąc.


Całość wpłat będzie przeznaczona na opłatę za wynajem hali. W wyjątkowych sytuacjach będzie można uczestniczyć w pojedynczych treningach.

Treningi będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach 17.15 - 18.45. w hali sportowej przy ul. Wąsowicza 30 w Gdańsku - wejście przez bramę Szkoły Podstawowej nr 35.


Plan zajęć - START 17:15 - 18:45 - Zbiórka + rozpoczęcie - Rozgrzewka + trening - Nauka + mecz próbny - Mecz treningowy w Palanta

Boisz się, że nie trafisz w piłkę? To nic trudnego, a uczucie jak się uda wybić? Niezapomniane!

Sport jest KOEDUKACYJNY, dlatego drużyny są mieszane bez względu na wiek i płeć! Większość uczestników gra pierwszy raz!

Najważniejsza jest DOBRA ZABAWA I INTEGRACJA!


Palant to prosta i intuicyjna gra, która powstała w Polsce ponad 400 lat temu, a sama nazwa wzięła się z włoskiego Pallante, czyli grający w piłkę.

Dwie drużyny rywalizują na boisku: jedna wybija piłkę drewnianym kijem i zdobywa pole. W nim stoi druga drużyna, która piłkę łapie i uniemożliwia zdobywanie punktów.

To tradycyjna gra ludowa, dlatego jest prostym sportem z ciekawą rozgrywką! Spróbuj i Ty!

http://www.palantpowraca.pl/


Dołącz do wydarzenia na facebooku!

https://www.facebook.com/events/1055346228157594/
16 wyświetlenia0 komentarz
 

Polskie Stowarzyszenie Palantowe

608404030

©2020 by PSPal. Wszelkie prawa zastrzeżone.