• PSPal

Palant powraca na Orlikach!

PSPal w 2019 roku rozpoczęło współpracę z fundacją "Orły Sportu" prowadzącą program "Lokalny Animator Sportu" na boiskach Orlik (ponad 1800 boisk w 2019 r.).

Przeprowadziliśmy również szkolenia oraz ogłosiliśmy nabór chętnych do naszej inicjatywy. Spośród zgłoszonych ośrodków wybraliśmy 68, na których skupimy nasze działania w ramach programu #palantpowraca.

Boiska Orlik zgłoszone do programu #palantpowraca


Stowarzyszenie przeprowadziło instruktaże dla "Lokalnych Animatorów Sportu" podczas szkoleń organizowanych przez fundację "Orły Sportu" w Warce, Zduńskiej Woli, Szczecinku, Lidzbarku oraz dla koordynatorów wojewódzkich nad Zegrzem.

Krótkie, ale intensywne zajęcia pozwoliły na naukę (przypomnienie) zasad gry animatorom, którzy na co dzień pracują w lokalnych społecznościach na boiskach typu Orlik. Palant jest sportem, który z powodzeniem można uprawiać na tego typu obiektach. Dodatkowo nasz tradycyjny sport jest dyscypliną bezkontaktową, w związku z tym nie potrzebny jest podział na kategorie według płci czy wieku! Idealne warunki dla małych społeczności.

Szkolenia pozwoliły dotrzeć do aktywistów sportowych z całej Polski, którzy z dużym zainteresowaniem przystępowali do kolejnych elementów treningu. Często przed zajęciami pojawiały się głosy, które sprawiały, że sam sport postrzegany był z przymrużeniem oka, jednak po pierwszych chwilach meczu każdy rozumiał, że to wyjątkowa dyscyplina, która daje dużo satysfakcji i emocji.

W 2020 roku PSPal będzie starało się dotrzeć do wszystkich zainteresowanych ośrodków, ponieważ przyszły projekt ligi palantowej oparty jest właśnie na drużynach gminnych i obiektach typu Orlik.

W październiku i listopadzie 2019 roku udało się dodać do programu 8 ośrodków. Proces polegał na wyszkoleniu lokalnej grupy (z Animatorem łącznie) dostarczyć im sprzęt oraz objąć nadzór edukacyjny. Poniżej wybrane zdjęcia z realizacji wskrzeszania gry w Palanta na Orlikach. Niedługo ruszamy w Polskę do pozostałych miast i miasteczek, aby Palant powrócił w całym kraju!

Stare Dłutowo


Zbąszynek

Kwilcz


Nidzica


Kcynia


Lidzbark

Chcesz założyć drużynę? Skontaktuj się z nami!

Więcej w zakładce: Działaj!

#PSPal #palantpowraca

51 wyświetlenia0 komentarz
 

Polskie Stowarzyszenie Palantowe

608404030

©2020 by PSPal. Wszelkie prawa zastrzeżone.