top of page
tłoMP2020FB2.jpg
DSC01985.JPG

RELACJA MISTRZOSTW POLSKI 2020

Najważniejszy turniej w Palanta w roku za nami! Mistrzostwa Polski w Palanta 2020 odbyły się w Centralnym Ośrodku Nauki Gry w Palanta, czyli na Palant Arena. Jest to rewitalizowany przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe teren dawnego kortu RKS SKRA Warszawa. 1 sierpnia 2020 roku rozegrany został turniej, który dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu możemy Wam w pełni zaprezentować.

1 Runda turnieju MP2020:

PSPal Trójmiasto B - PSPal Rzeszów

LKS Cyprzanów - PSPal Warszawa A

PSPal Grabów - PSPal Trójmiasto B

PSPal Kraków - PSPal Warszawa B

Rozpoczęcie Mistrzostw Polski w Palanta 2020:

1 RUNDA

tabelka.jpg

PSPal Trójmiasto B - PSPal Rzeszów

PSPal Trójmiasto, czyli najstarszy oddział Polskiego Stowarzyszenia Palantowego jest w ciągłym gazie. Po wygraniu Mistrzostwa Polski w 2019 roku wciąż się rozwija. Druga reprezentacja Trójmiasta jest mniej doświadczona, jednak mocno wyrównana i zgrana. Przeciwnikiem meczu otwarcia Mistrzostw Polski w Palanta 2020 jest PSPal Rzeszów - Wicemistrz Polski z poprzedniego roku. Drużyna ze stolicy Podkarpacia z kilkoma debiutantami w składzie musiała stawić czoło instensywnie trenującym palancistom z Pomorza.

LKS Cyprzanów - PSPal Warszawa A

LKS Cyprzanów, czyli drużyna z największymi tradycjami palantowymi/schlagballowymi (śląska odmiana). Ciekawostką jest fakt, że z tej drużyny wywodzą się również bardzo dobrzy baseballiści. PSPal stara się wspierać jak tylko może, aby w Cyprzanowie kij i piłka wciąż były w grze! Pamiętamy wspaniałe turnieje, w których graliśmy mecz Polska - Niemcy! Oby niebawem znów wrócić do Cyprzanowa! Przeciwko drużyny ze Śląska staje pierwsza reprezentacja centralnego ośrodka, czyli Warszawy. Drużyna wciąż rozwijająca się, bardzo głodna sukcesu.

 

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy Gminie Pietrowice Wielkie za wsparcie!

PSPal Grabów - PSPal Trójmiasto A

Co roku, w każdy wtorek po Wielkanocy w Grabowie grają na rynku. Od ponad 100 lat! Król Palanta, Pan Adam Rapacki, przyjął w 2019 roku Prezesa PSPal do Klubu Palanta. Dzięki współpracy z Gminą Grabów udało się zainicjować zespół, który zbierał doświadczenie na MP2020. Wśród wielu debiutantów znaleźli się uczestnicy pierwszego turnieju PSPal z 2015 roku. Jednak zadanie mieli nie łatwe. Przeciwko nim stanęli obrońcy tytułu Mistrza Polski, czyli PSPal Trójmiasto. Drużyna z graczami z najwyższej półki rozgrywek palantowych. Zgrana drużyna, dobrze przygotowana taktycznie i głodna obrona tytułu. Drugi mecz MP2020 zapowiadał się równie ciekawie jak pierwszy. 

Dziękujemy Gminie Grabów, która w tych ciężkich czasach została naszym głównym partnerem!

PSPal Kraków - PSPal Warszawa B

Drużyna z Krakowa niedawno uzyskała nowy teren do gry i rozpoczęła przyśpieszone przygotowania do Mistrzostw Polski w Palanta 2020. Zawodnicy ze stolicy Małopolski reprezentują drugi najstarszy oddział i przyjechali z mocnym nastawieniem na sukces! Druga reprezentacja gospodarzy - PSPal Warszawa B -  miała ciche nadzieje na sprawienie dużej niespodzianki. Kilku doświadczonych zawodników w połączeniu z mocno trenującymi debiutantami. To dobra mieszanka wybuchowa. Ostatni mecz pierwszej rundy turnieju o Mistrzostwo Polski w Palanta 2020.

... ciąg dalszy nastąpi!

bottom of page